
Omweg Liechtenstein
« terug
Niet alleen Duitsland jaagt nu op de belastingontduikers die het ministaatje Liechtenstein gebruiken om hun vermogen aan het zicht van de fiscus te onttrekken.
Sinds de Duitse autoriteiten bekendmaakten dat ze voor bijna 5 miljoen euro een cd met gegevens hebben gekocht van een voormaige werknemer van de LGT Group, een bank uit Liechtenstein, hebben ook andere landen zich op de data gestort. Het Verenigd Koninkrijk had zelf inmiddels al gegevens betrokken van dezelfde persoon. Diverse andere EU-landen, waaronder Nederland, alsmede de VS, Australië en Nieuw-Zeeland onderzoeken op basis van de gegevens ontduikingsgevallen via Liechtenstein in eigen land.
Voor volledig bericht klik hier »
Bron: NRC, 27 februari 2008
nieuws
doorzoek de site
Igor Thijssen van Jaeger Advocaten-belastingkundigen;
Staat de FIOD-ECD voor de deur, raadpleeg dan eerst een fiscaal advocaat.
De Belastingdienst wil nu nog maar één ding: zijn vermoedens over fraude bevestigd zien. Zelfs nette belastingbetalers raken in de war en kunnen daardoor ongerechtvaardigd hoge aan-slagen met boetes op zich af zien komen.