Werkwijze fiscus inzake poker strijdig met EU-regels

« terug

Pokeraars die prijzen winnen op buitenlandse toernooien mogen niet zomaar worden aangeslagen door de Nederlandse fiscus.

Bron: Accountancynieuws, 5 december 2011

  

Werkwijze fiscus inzake poker strijdig met EU-regels

05-12-2011 * Telegraaf/Rechtspraak.nl

Pokeraars die prijzen winnen op buitenlandse toernooien mogen niet zomaar worden aangeslagen door de Nederlandse fiscus. De werkwijze die de Belastingdienst hanteert, is in strijd met Europese regels. Dit blijkt uit een uitspraak van de rechtbank Haarlem die afgelopen vrijdag werd gepubliceerd.

Hierin stond pokerspeler Joost Mengerink centraal. Hij won vorig jaar op pokertoernooien in Boedapest en Praag voor € 29.800 aan prijzengeld. De wedstrijden maken deel uit van de Unibet Open-reeks, waar de variant Texas Hold'em wordt gespeeld.

Kans- of behendigheidsspel

Over fiscaliteit en pokeren is al jaren veel te doen. Meestal gaat het over de vraag of pokeren een kans- of behendigheidsspel is. Op dit punt heeft de Hoge Raad besloten dat het etiketje kansspel geldt, waardoor er kansspelbelasting verschuldigd is. De spelers weten immers niet van elkaar welke kaarten ze in handen hebben.

Naheffingsaanslagen vernietigd

De belastingkamer van de rechtbank Haarlem heeft geoordeeld dat het pokerspel, in de variant Texas Hold'em, een kansspel in de zin van de wet is. Het maakt voor dit oordeel niet uit of het spel in de vorm van een meerdaags toernooi wordt gespeeld of als een casinospel. De rechtbank heeft de naheffingsaanslagen kansspelbelasting over prijzen die zijn gewonnen op buitenlandse toernooien, vernietigd.  Volgens de rechtbank wordt het vrije dienstenverkeer binnen de Europese Unie belemmerd door een hogere belasting te heffen over prijzen op toernooien in andere lidstaten dan over prijzen die zijn gewonnen op binnenlandse toernooien. 

pdf artikel»

nieuws

16.04.2012
Abvakabo: Misstanden bij Belastingdienst kost overheid miljarden
De overheid loopt jaarlijks miljarden aan inkomsten mis, doordat de medewerkers van de... lees verder »
16.04.2012
Zwitserse banken geven namen aan de VS
Zwitserland is bereid om de namen van alle werknemers en andere partijen die betrokken zijn bij het... lees verder »
12.04.2012
Staatssecretaris Weekers ondertekent belastingverdrag met Duitsland
Op donderdag 12 april heeft staatssecretaris Weekers van Financiën samen met zijn Duitse... lees verder »
12.04.2012
FIOD en Belastingdienst voorkomen miljoenenfraude
De FIOD heeft donderdag een doorzoeking gedaan in een strafrechtelijk onderzoek onder leiding van... lees verder »

doorzoek de site

Ferry Piek

Ferry Piek van Jaeger Advocaten-belastingkundigen;

 Bestuurder, opgepast! Aansprakelijkheid ligt ook in het belastingrecht op de loer. Het gaat dan met name om de aansprakelijkheid voor belastingschulden van de bestuurde rechtspersoon. Deze aansprakelijkheid kan vanuit onverwachte hoek toeslaan - met vaak drastische gevolgen. 



lees meer »